GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fiskar 10504247
*
nr 1050 4247
Fiskar
2 st, Keramik, längd: 25-44
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 19:09:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 13:27:42
1
100 kr
20/8 00:04:40
2
150 kr
21/8 09:16:05
1
200 kr
21/8 17:37:28
3
250 kr
21/8 18:38:39
1
300 kr
22/8 19:02:50
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv fisk fiskar fiskmotiv keramik
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:45
-
4083 Sidenmålning
Asien, Fiskar, bladets mått: 20x8, yttermått inklu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:11
*
Fiskar
nr 1050 4247
Fiskar
2 st, Keramik, längd: 25-44
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 13:27:42 | 1 | 100 kr |
20/8 00:04:40 | 2 | 150 kr |
21/8 09:16:05 | 1 | 200 kr |
21/8 17:37:28 | 3 | 250 kr |
21/8 18:38:39 | 1 | 300 kr |
22/8 19:02:50 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv fisk fiskar fiskmotiv keramik
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:45 -
4083 Sidenmålning
Asien, Fiskar, bladets mått: 20x8, yttermått inklu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:11